TMP-HKDA Serisi Kimyasal Kurutucu (Isıtmasız) - Diğer Ekipmanlar / Atlas Basınçlı Kompresör
Bugün 16 Ocak 2022, Pazar         
Bizi Takip Edin!   
 

Diğer Ekipmanlar    /   Kimyasal Kurutucular Kategoriler

TMP-HKDA Serisi Kimyasal Kurutucu (Isıtmasız)

TMP-HKDA Serisi Kimyasal Kurutucu (Isıtmasız)

HKDA serisi ısıtmasız tip kimyasal kurutucularımız -40 °C sabit (-70 °C opsiyonel) çiğlenme noktasına sahiptir. Bu kurutucular temiz ve oldukça kuru basınçlı hava ihtiyacı olan uygulamalar için uygundur. Kurutucular ile birlikte giriş ve çıkış filtrelerini de kullanmanız gerekmektedir. Çünkü bu sayede hem basınçlı havanın temiz olduğundan emin olursunuz, hem de ürün içerisindeki nem tutucu korunmuş olur.

Ürün üzerinde bulunan güvenilir elektronik kontrolör sayesinde ürünün kusursuz çalışması garanti altına alınmıştır. HKDA ısıtmasız tip kimyasal kurutucular özel valfler ve çok kaliteli nem tutucular ile donatılmıştır. Bu özelliklerinin yanı sıra bu ürünler, pazardaki en az basınç düşümüne sahip kimyasal kurutuculardır.

Çalışma Prensibi

Çift tanka sahip bu ürünlerimiz, basınçlı havadaki suyu, higroskopik yüksek darbe dayanımına ve geniş yüzey alanı/kütleye sahip olan nem tutucu sayesinde aralıksız olarak ayrıştırırlar. Kurutma işlemi, tanklardan biri basınçlı havayı kuruturken, kurutulmuş havanın %18’i bir orifis aracılığıyla diğer tanka aktarılarak, bu tankın rejenerasyonu ile sağlanır. Rejenerasyonunu sırasında herhangi bir ısıtıcıdan yararlanılmaz. Nem ile doymuş nem alıcının bulunduğu tank atmosferik basınçtaki süper kuru olan havanın yardımıyla kurutulmaktadır. Susturucuların dışarıya havayı atma hızı (istenen çiğlenme noktasına göre) kurutucunun çalıştığı koşula göre ayarlanabilmektedir.

Süper kuru olan hava, ıslak nem alıcı ile dolu olan tanka ters yönden hareketle girer ve bu sayede nem tutucudaki daha önce tutulan su ayrıştırılır. HHKDA tipi kurutucular, tankı değiştirmeden önce basıncı eşitlerler. Hattaki basınç dalgalanmasının oluşması ve nem tutucunun yıpranması böylelikle önlenir. Tekrar nem tutabilecek hale gelen tank, nem tutmaya başlamadan önce yeniden basınçlandırılır. Susturucuların nemi boşalttığı andaki ve yeniden basınçlanma anındaki akım yönü tankta yukarıdan aşağıya doğrudur, oysaki kurutma anındaki hava yönü bunun tam ters yöndedir.